פונדקאות בארץ מול אוקראינה

פונדקאות בארץ – תמונת מצב

פונדקאות הינה הסדר בו אישה נושאת ברחמה עובר כדי למסור אותו לאחר הלידה להוריו המיועדים. הפונדקאית מקבלת עובר שמופרה מזרע האב וביצית האם. ככה שאין קשר גנטי לפונדקאית עצמה.

על הליך הפונדקאות

הליך הפונדקאות

ההליך עצמו הוא נשיאת עובר על ידי אישה עד לידתו של התינוק, לשם מסירתו לאחר הלידה להורים מיועדים. ב-"פונדקאות מלאה" האישה הנושאת את העובר תורמת תהליך הריוני בלבד, והעובר מועבר לרחמה.

למי מתאים להשתמש בפונדקאית?

הבאת ילד לעולם היא איננה מובן מאליו ולצערנו יש נשים שאינן יכולות להרות באופן טבעי. חוסר היכולת להרות באופן טבעי יכול להיות תוצאה של בעיות רפואיות שונות מהם סובלים האשה או בן זוגה.

מקרים אחרים שגורמים לנשים לפנות לפונדקאית הינם חרדה מפני נשיאת ההיריון, רצון להתמקד בקריירה ורצון לשמור על מבנה גופן. סיבות אלו מעוררות מחלוקות רבות ולכן אותן נשים אינן רשאיות לפנות לפונדקאית בישראל. חשוב לציין שאשה שמעוניינת לקבל שירות מפונדקאית חייבת להיות מספיק בריאה כדי שתוכל לגדל את הילד.

פונדקאות ברחבי העולם

לפעמים כדאי להתרחק כדי לחזור עם אהבה חדשה

החוק שחל על תחום הפונדקאות משתנה ממדינה למדינה. ניתן לומר שבהשוואה למדינות אחרות ברחבי העולם ישראל מקשה על התהליך ודורשת עמידה בקריטריונים רבים שחלים על בני הזוג שמעוניינים בשירות ועל הפונדקאית שמספקת את השירות.

לפי החוק בישראל צריכים בני הזוג שחייבים להיות נשואים להיות בני אותה הדת של האם הפונדקאית. כמו כן, צריכה הפונדקאית להיות בת 22-38, לאחר לידה אחת עד שלוש כאשר בריאותה תקינה ואין בעברה סיבוכים רפואיים. לפי החוק לא יכולים זוגות חד מיניים להיעזר בפונדקאית. יש לציין כי אלו הם רק חלק מהפרמטרים הדרושים כדי לקבל את השירות.

מכיוון שקשה מאוד לבצע את התהליך בארץ מחליטים ישראלים רבים ביניהם: בני זוג מבוגרים מהגיל שקבע החוק, זוגות חד מיניים, גברים, נשים, אנשים שמתקשים לשלם עבור התהליך בישראל ואנשים שלא מצליחים למצוא פונדקאית לעבור את התהליך במדינות אחרות.

פונדקאות בחו"ל

פונדקאות היא מצב בו אישה נושאת ברחמה עובר כדי למסור אותו, לאחר הלידה, להורים המיועדים. מבחינה מעשית זוהי אחת התקוות הגדולות ביותר של מי שאינו יכול להביא בכוחות עצמו ילד לאוויר העולם. גם בישראל ניתן לעבור הליכי פונדקאות, אבל הבעיה היא שהם ממש לא פשוטים ומעמידים תנאים שלעיתים קשה לעמוד בהם. פונדקאות בחו"ל הופכת במצב הזה לאפשרות לגיטימית. ואיך אוקראינה קשורה לכל זה?

השאירו פרטים ונשמח לענות על כל שאלה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
[gravityform id=8 title=false description=false ajax=false tabindex=1449]